Munkahelyi elsősegélynyújtó

Munkahelyi elsősegélynyújtó oktatás

 

Felhívjuk szíves figyelmét a munkáltatók munkaegészségügyi feladataira vonatkozó hatályos jogszabályokra:

  • 15/1972. (VIII. 5.) EüM rendelet 19§ – Elsősegélynyújtás az üzemekben (hatályon kívűl)

 (1) A vállalatok, szövetkezetek üzemeiben (a továbbiakban: üzem) minden munkahelyen, minden műszakban az ott dolgozók létszámától, az üzem jellegétől, a munkafolyamatok veszélyességétől, az előforduló balesetek gyakoriságától függően kellő számú kiképzett elsősegélynyújtónak jelen kell lennie. E rendelkezés szempontjából üzemi munkahely az üzemi tanműhely is, és a dolgozók létszámánál figyelembe kell venni az üzemi tanműhelyben szakmunkát tanuló fiatalok létszámát is.

(2) Az elsősegélynyújtókat a munkahelyen dolgozók közül kell kijelölni. Az elsősegélynyújtók kijelöléséről, azok kiképzéséről és továbbképzéséről, az oktatáshoz szükséges anyagok, eszközök biztosításáról – saját költségére – az üzem fenntartója (a továbbiakban: munkáltató) gondoskodik.

(3) Az olyan munkahelyeken, ahol villamosenergia-feszültség alatt vagy közelében dolgoznak, valamint az egyéb különösen veszélyes munkahelyeken minden dolgozónak ismernie kell a balesetelhárítási és az elsősegély-nyújtási szabályokat.

(4) Az (1)-(3) bekezdésekben foglalt rendelkezések végrehajtásáért a munkáltató felelős.”

  • Munkavédelmi törvény (93/1993. Tv) 46. §

„A munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.”

  • 3/2002. (II. 8.) SzCsM – EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről

„20. § (1) Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani.”

Az elsősegélynyújtó képzés legfontosabb célja, hogy a munkahelyen mindig legyen valaki, aki azonnali szakszerű elsősegélyben részesíti bajbajutott munkatársát; rendelkezzen elegendő tudással az alapszintű újraélesztéshez, az automata defibrillátor (AED) szakszerű alkalmazásához.

Az eddigi munkáltatói megkeresések igazolják, hogy az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőség fontos feladatának tartja a fenti jogszabályok előírásai betartásának, alkalmazásának ellenőrzését.

A kiszabott bírság okozta veszteségnél és bosszúságnál azonban lényegesen fontosabb az Ön és munkatársai biztonsága!

Számos képző intézmény folytat Munkahelyi elsősegélynyújtó képzést, mivel azonban közülük többükkel szemben szakmai aggályok merültek fel (1-2 órás oktatások, hiányos tananyag),  elkészítettünk egy, a szakmai kívánalmaknak maradéktalanul megfelelő képzési programot.

Kiképzett elsősegélynyújtónak az a személy tekinthető, aki elvégezte a munkahelyi elsősegélynyújtó tanfolyamot és sikeres vizsgát tett. A képzést eredményesen befejezők az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőség által elismert, „Munkahelyi elsősegélynyújtó” igazolást kapnak.

A tanfolyamon minimum középfokú szakirányú végzettséggel rendelkező, sürgősségi betegellátásban szakképesítést szerzett oktató oktathat, aki az érvényes BLS protokollt elsajátította.

Munkahelyi elsősegélynyújtó tanfolyam

Ajánlott időtartam: 8 óra

Tantárgyak:

Munkahelyi elsősegélynyújtás (elmélet) – 4 óra

Munkahelyi elsősegélynyújtás (gyakorlat) – 4 óra

Amennyiben a megbízó biztosítani tudja a tanfolyamok lebonyolításához szükséges tárgyi feltételeket és a min. 10 fős tanfolyami létszámot, a képzést kihelyezett formában, a munkáltató igényeihez, munkarendjéhez igazodóan is megszervezzük.

Tel: 20/4567-142